Merhamet Saat Kaçta Ne Zaman


Merhamet Saat Kaçta Ne Zaman

Kanal D’nin başrollerinde Özgü Namal, İbrahim Çelikkol, Mustafa Üstündağ, Burçin Terzioğlu ve Yasemin Allen’ın oynadıkları,  yapımını Most Production’ın üstlendiği yeni dizisi “Merhamet” bu akşam saat 20.00’de Kanal D’ de başlıyor.

İşte, oyuncu kadrosu, yapım ekibi ve hikayesiyle “Merhamet”!

Hande Altaylı’nın “Kahperengi” adlı eserinden televizyona uyarlanan, küçük bir Ege kasabasından çıkan ve yoksul bir kız çocuğu olan Narin’in, hayata, azim ve inatla tutunuş hikayesini konu alan “Merhamet” in yönetmenliğini Gül Oğuz ve M. Çağatay Tosun yapıyor. Senaryosunu Mahinur Ergun’un kaleme aldığı dizinin yapımını ise Most Production üstleniyor.
Dizide, Özgü Namal “Narin”, İbrahim Çelikkol “Fırat”, Mustafa Üstündağ “Sermet Karayel”, Burçin Terzioğlu “Deniz” ve Yasemin Allen da “Irmak” karakterlerini canlandırıyor.

Bu akşam, saat 20.00’de ilk bölümü ile ekrana gelecek olan “Merhamet” in konusu şöyle;
En yakın arkadaşı çılgın sevimli Deniz’in her zamanki eğlenceli  partilerinden birinde kendi yalnızlığını çeken Narin’in hiç iyileşmeyen yarası, Deniz’in yurtdışından dönen güzel kız kardeşi ile elele kapıdan girer. Irmak bir bankanın genel müdürü yardımcısı olan Fırat ile çıkmaktadır ve niyetleri ciddidir. Aradan geçen onca yıl sonra Fırat,  Narin’i tanımamış  gibidir. Ancak geçmişten gelen ve Narin’in tırnaklarıyla kazıyarak kurduğu huzurlu, güvenli hayatını altüst edecek olan başka gölgeler de vardır. 1996 sonbaharında  bir kasabada  küçük Narin, sınıf birincisi olduğu ve taptığı okulundan eve geldiğinde babası Moskof Recep’i evin önünde  sandalyede kıpırtısız otururken görünce, büyük bir felaket olduğunu anlar. Recep bunca yıl beklediği miras uğruna evli kaldığı Kara Hatice’yi  kendilerine tek kuruş para kalmadığını öğrenince öldüresiye dövmüştür.  Bundan sonra sefil ailenin tek umudu evin büyük oğlu Mehmet’tir.  Beklenmeyen bir gelişme olmuş ve top delisi Mehmet, Yaslıhanspor’un dikkatini çekmiştir. Fırat ve Narin’in yolları geçmişten gelen başka bir kara belanın, Sermet Karayel’in batık kredisi nedeni ile  tekrar kesişecektir.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 10.0/10 (1 vote cast)
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: +1 (from 1 vote)
Merhamet Saat Kaçta Ne Zaman, 10.0 out of 10 based on 1 rating

Bir önceki yazımız olan Güzel Çirkin Dizisi Saat Kaçta Ne Zaman başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Merhamet Saat Kaçta Ne Zaman ile Benzer Yazılar:

2 Temmuz 2013 Saat : 8:03
  Genel

Merhamet Saat Kaçta Ne Zaman Yazısı için Yorum Yapabilirsiniz

Saat Kaçta Son Yazılar FriendFeed