Çalıkuşu Saat Kaçta Ne Zaman


Çalıkuşu Saat Kaçta Ne Zaman

Kanal D’nin, başrollerini Burak Özçivit ve Fahriye Evcen’in paylaştıkları, yapımını Tims Production’ın üstlendiği, yönetmenliğini Çağan Irmak-Doğan Ümit Karaca’nın yaptığı senaryosunu ise Sevgi Yılmaz’ın yazdığı, Reşat Nuri Güntekin’in ölümsüz eserinden televizyona uyarlanan yeni dizisi “Çalıkuşu”, 24 Eylül Salı günü saat 20.00’de ilk bölümü ile ekrana gelecek.
Dönüyorsa umut edebilme kabiliyetine sahip insanların yüzü suyu hürmetine dönüyor dünya… Ve aşkın!

Bazı insanlar tepeden tırnağa sabırdan, tepeden tırnağa umuttan ve upuzun yollar boyu gitmelerden yapılmıştır. Tıpkı Feride gibi. Bazı insanlar ise babalarının gülüşlerinden, cesaret ve inançtan, biraz da külden yapılmadır. Tıpkı Kâmran gibi. Feride’yi annesi rüyalarda emzirdi, orada ninnileriyle avuttu, uyuttu. Usulca öpüp, bir kader verdi alnına dudaklarıyla. Genç ve zarif bir keder. Çalıkuşu dediler ona. Pervane misali şem’e kanat çırptı bundan sonra. Kâmran da değiştirdi bir mumun kaderiyle kendininkini. Dile dökmediler yok, sessizce sevdiler kimi sevdiklerini bilmeden. Uçurumlar çağırdılar aralarına söylenmemiş sözcüklerden, duvarlar ördüler hoyrat tuğlalardan. İki dizleri yaralı çocuk, ustası oldu kalplerini birbirinden esirgemenin.

Bazı insanlar zamansızdır. Biri geç unutmuş, diğeri erken sevmiştir. Varsın, olsun. Çünkü göğü baş aşağı tutan aşkın hükmüyle, onlar ayrılıkta da uzaklıklarda da vuslatta da, birbirlerini sevmekten ibarettir yalnızca.

Çoğumuz olduğumuz yere kötü bir olay, kırık bir kalp yahut hiç planlamadığımız halde başımıza gelen bir şey yüzünden geldik. Tıpkı Feride’nin kırık bir kalple yollara düşmesi gibi. Cesaretle, inançla, en sevdikleriyle, dayanma ve katlanma kudretiyle sınanıp büyümeyi öğrenir çalıkuşu. Ve anlar; insan ne kadar uzağa giderse gitsin kalbinden kaçamaz. Anadolu’nun hangi ücra köşesini adımlarsa adımlasın tüm yolları aşka; Kâmran’a çıkar sonunda.

Türk edebiyatının kült eserlerinden Çalıkuşu, 24 Eylül Salı günü Kanal D ekranlarında! Sabır, umut ve aşkla…

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 8.6/10 (19 votes cast)
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: +4 (from 6 votes)
Çalıkuşu Saat Kaçta Ne Zaman, 8.6 out of 10 based on 19 ratings

Bir önceki yazımız olan Eski Hikaye Dizisi Saat Kaçta Ne Zaman başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Çalıkuşu Saat Kaçta Ne Zaman ile Benzer Yazılar:

18 Eylül 2013 Saat : 3:07

“Çalıkuşu Saat Kaçta Ne Zaman” için 1 Yorum

 1. mira beylice diyor ki:

  BURAK ÖZÇİVİT VE FAHRİYE EVCEN BİR-BİRLERİNE HEM DİZİDE, HEM HAYATTA ÇOOOOOOOOOOOOOOOOOK YAKIŞIYORLAR

  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: 0.0/5 (0 votes cast)
  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: 0 (from 0 votes)

Çalıkuşu Saat Kaçta Ne Zaman Yazısı için Yorum Yapabilirsiniz

Saat Kaçta Son Yazılar FriendFeed